יום שני, 20 ביולי 2020

יועץ מסכמעסיק אתה נדרש להעסיק מגוון עצום של עובדים. יש את אלו שמתנהלים מול הלקוחות, אלו שעוסקים בייצור והפקה ואחרים שאמונים על תפקוד ותפעול העסק. העובדים שאחראיים על תפעול העסק נמצאים אמנם מאחורי הקלעים, אבל מלאכתם חשובה לא פחות מאלו שנמצאים בקדמת הבמה.

בהקשר זה ראוי להזכיר את מנהלי משאבי אנוש, יועצים למיניהם, מנהלי כוח אדם, חשבי שכר וכמובן רואי חשבון ויועצי מס. חשוב לציין שהפעילות הפיננסית של העסק מופקדת בידי רואי חשבון ויועצי מס ולכן חשוב להפקיד את המשרות הללו בידיד אנשים מקצועיים ומיומנים.

רואה חשבון, יועץ מס או גם וגם?
רואי חשבון ויועצי מס עוסקים בתחומי הפיננסים ותפקידיהם עשויים להיות חופפים אך משלימים זה את זה. עם זאת ישנם כמה הבדלים בין שני התפקידים וחשוב להבין זאת כדי לדעת מתי כדאי להתייעץ עם יועץ מס ומתי נפנה לרואה חשבון.

עבודתו של יועץ המס נוגעת לתחום המסים. הוא צריך להבין את הפעילות בעסק ולפיה להנחות את בעל העסק כיצד למצות את הטבות המס שעומדות לרשותו. ניתן לראות בעבודתו של יועץ המס כזו שמתווכת בין בעל העסק לרשויות המס על ידי תכנון מס, תקנות מס הכנסה, חוזרי מס הכנסה ופסיקה רלוונטית.

עבודתו של יועץ המס נוגעת לכל אחד ואחת בעסק בין אם בעקיפין ובין אם במישרין. במסגרת זו הוא מעניק ייצוג מול שלטונות המס והמוסד לביטוח לאומי, מעניק ייעוץ בתחום יחסי עבודה, אחראי על ביצוע תכנון מס, מבצע הנהלת חשבונות בעסק ומייעץ לניהול החשבונות שלו.

בראיה בינלאומית
בעולם הגלובלי לא מעט עסקים פועלים מול שווקים בעולם. כחלק מכך יש לעמוד על תחום המיסוי לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות בעולם. יועץ המס בהקשר זה מבצע בחינה של סוגיות בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי.

החשיבות של עבודתו של יועץ המס ברורה והיא מציעה ניתוח אמין ומוסמך של פרמטרים שונים שמרכיבים את המודל העסקי. במסגרת זו לקוח בחשבון יועץ המס בסוגיות שנוגעות למס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי, העסקת העובדים, הוראות ניהול ספרים ובחינה של כל השיקולים בתחילת הפעילות העסקית בעת הקמת חברה. אז בין אם אתם עסק קיים ובין אם אתם מקימים עסק, יועץ מס הוא בעל מקצוע חיוני עבורכם.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה